Vyberte stránku

The Most CLASSIC (TMC) je automobilový festival, který v sobě spojuje závody, výstavu a setkání klasických automobilů, jejich majitelů, sběratelů a fanoušků. Jde o nový formát akce zaměřený na historické vozy, podporu automobilové kultury a společenská setkání. Koncept počítá s aktivním zapojením závodníků, výrobců, široké veřejnosti z řad majitelů klasických automobilů a samozřejmě i s fanoušky.

Termín TMC v roce 2024 je: 28. září

THE MOST CLASSIC V BODECH:

SRAZ A VÝSTAVA

JÍZDY NA OKRUHU

TIME TRIAL NA POLYGONU

SCENIC DRIVE V KRUŠNÝCH HORÁCH

SOUTĚŽNÍ JÍZDY

PREZENTACE AUTOMOBILEK

SOUTĚŽ ELEGANCE

KULTURNÍ A DĚTSKÝ PROGRAM

VETERÁNSKÁ BURZA

SRAZ A VÝSTAVA

Setkání přátel, klubů a zájmových skupin, které spojuje společná vášeň – klasické automobily – je hlavní filozofií The Most CLASSIC. Kde jinde se sejít, než na místě přímo stvořeném pro automobily, na závodním okruhu? Zarezervujte si stání pro svůj klub, skupinu přátel, nebo se přijeďte jen tak kochat. Bohatý seznam doprovodných aktivit, kde každý najde to své, ručí za nekončící zábavu.

JÍZDY NA OKRUHU

Vezměte svůj Youngtimer nebo Oldtimer na desetiminutovku po závodní dráze, na které se v osmdesátých letech proháněly prototypy skupiny C z Le Mans, a v nedávné historii klasické Formule 1. Mostecký autodrom má pro svůj profil renomé u mnohých profesionálních i hobby závodníků. Jde především o zážitek, takže nemusíte nikam spěchat, pouze občas kouknout do zrcátka a nechat předjet ty rychlejší. Délka každé jízdy je 10 minut.

TIME TRIAL – JÍZDA PRAVIDELNOSTI

Neradi sdílíte okruh s ostatními? Technická dráha plná zatáček na Polygonu uspokojí všechny vaše potřeby. Od chvíle, kdy dá startér pokyn k rozjezdu, jsou dva technické kilometry asfaltu pouze vaše. Tempo opět volíte sami. Nejede se totiž na rychlost, ale na pravidelnost. Ti nejpřesnější řidiči budou oceněni vítěznými poháry. Soutěž pravidelnosti na Polygonu sestává z jedné tréninkové a dvou měřených jízd po cca 2 km trati.

SCENIC DRIVE

Pro vyznavače road tripů plánujeme projížďku malebnými silničkami Krušných hor. Před tím, než nasajeme čerstvý vítr na zdejších pláních a hustých lesích, nás nemine cesta skrz Severočeskou hnědouhelnou pánev a místní industriální zákoutí.

SOUTĚŽNÍ JÍZDY

Ať už jste závodník, nebo se na jízdu soutěžních speciálů jen rádi díváte, The Most CLASSIC je právě pro vás. Měřené jízdy sportovních vozů, formulí, dobových cesťáků a členů značkových klubů budou zpestřením programu na závodním okruhu. Ti nejlepší si domů odvezou vítězné poháry.

MANUFACTURER SHOWCASE

The Most CLASSIC není jen o klasických vozech. Svou roli zde hrají i automobilky a prolínání historie, současnosti a budoucnosti. Výrobci mohou v rámci programu prezentovat nové technologie a ukázat je v akci na uzavřené dráze, nebo zájemcům nabídnout možnost svezení.

SOUTĚŽ ELEGANCE

Pokud máte doma rozeného elegána, přivezte jej na The Most CLASSIC. Odborná porota jej ohodnotí odspoda až nahoru v konkurenci dalších krasavců. Ti nejlepší si domů odvezou vítězný pohár a věcné ceny.

KULTURNÍ A DĚTSKÝ PROGRAM

The Most CLASSIC není jen o automobilech v jejich klasickém hmotném ztvárnění. Kulturní program zahrnuje i další aktivity, jako je výstava obrazů, modelů, módních doplňků a dalšího umění. Připraven bude i program pro děti. Aktivity se postupně rozšiřují i na veteránskou burzu a aukce.

POJĎME DO TOHO SPOLU

Zaujal vás některý bod The Most CLASSIC? Můžete být jeho součástí.

JEDNOTLIVCI A KLUBY

2. ročník události THE MOST CLASSIC je úspěšně za námi.

kontakt

Jakub Krafek
E: krafek@autodrom-most.cz
T: +420 702 143 247

www.autodrom-most.cz

 

AUTODROM MOST a.s.

Tvrzova 5, 434 01 Most

Česká republika

 

IČ: 25419048

DIČ: CZ25419048

 

Spisová značka 1283 B, Krajský soud v Ústí nad Labem